مجله اینترنتی زیتونی یک شبکه خوشمزه!

زیتونی-وایبر

چگونه از وایبر در گوشی هوشمند استفاده کنیم

هاسپیتل-اپلیکیشن هوشمند مشاوره تلفنی با پزشک

وایبر به کاربرانش اجازه می‌دهد بدون پرداخت هزینه، تماس برقرار کنند و نیز پیام‌ متنی، تصویری، و ویدئویی بفرستند. این یک روش به‌صرفه و مفید برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده در سایر کشورها است. می‌توانید با استفاده از Wi-Fi و یا تکنولوژی ۳G در گوشیتان و یا از طریق برنامه‌ی مخصوص کامپیوتر تماس برقرار کرده و یا پیام متنی ارسال کنید. وایبر برای فعالیت به یک اتصال ۳G یا Wi-Fi نیاز دارد و در صورتی که اتصال Wi-Fi نداشته باشید، از تکنولوژی ۳G برای برقراری تماس و ارسال پیامک استفاده می‌کند.
۱-وایبر را روی دستگاهتان نصب کنید.
پس از دانلود شدن برنامه، با کلیک بر روی آن فرایند نصب آغاز می‌شود. شماره تلفن‌تان را وارد کنید و به وایبر اجازه‌ی دسترسی به دفتر تلفن‌تان را بدهید، سپس یک پیامک حاوی کد دسترسی برایتان ارسال می‌شود.
۲-کد دسترسی دریافتی از طریق پیامک را وارد کنید.
حالا آماده هستید! اکنون می‌توانید چند گزینه مانند پیام‌ها، آخرین‌ها، دفترتلفن و صفحه کلید را در انتهای
پایینی صفحه مقایسه کنید.
۳-برای مشاهده‌ی افرادی از دوستانتان که جزو کاربران وایبر هستند، روی دکمه‌ی Free Call کلیک کنید.
کلیک روی هریک از مخاطب‌ها، دو گزینه‌ی متفاوت می‌دهد. تماس رایگان (Free Call) و پیامک رایگان (Free Text). انتخاب هریک از این گزینه‌ها باعث آغاز تماس یا ارسال پیام به آن فرد خواهد شد.

۴-برقراری تماس با استفاده از وایبر
یک مخاطب را انتخاب کنید و با کلیک روی آن مخاطب و انتخاب Free Call تماس صوتی برقرار کنید.
اگر اولین بار است که با استفاده از وایبر در گوشی تان تماس صوتی برقرار می‌کنید، وایبر از شما برای دسترسی به میکروفون اجازه می‌گیرد. برای ادامه OK را بزنید.
۵برای وارد کردن شماره‌ بصورت دستی، Keypad را انتخاب کنید.
وایبر قادر به برقراری تماس با کسانی که کاربر وایبر نیستند نمی‌باشد و در صورتی که نتواند حساب کاربری وایبری با شماره‌ی وارد شده پیدا کند از شما درخواست می‌شود که از طریق اپراتورتان با شماره‌ی مذکور تماس بگیرید.