رقص سؤال براگیز قهرمانان پرورش اندام ایران در ماکائو، همراه با ترانۀ “دوباره عشق”(تصاویر و ویدئو )


این تصاویر  پس از پایان این مسابقات و رقابت های آسیایی در شهر ماکائوی چین در حالی ضبط شده که دست مایه سیاه نمایی ها و تبلیغاتی از سوی برخی از سایتهای معاند نظام از جمله تارنمای صهیونستی بالاترین قرار گرفته است.

برای دیدن ویدیوی رقص بدنسازان ایرانی اینجا را کلیک کنید.

این فیلم اعضای کادر فنی و نمایندگان ایران را به تصویر می‌کشد. آنها پس از احراز عنوان قهرمانی آسیا در ماکائو، به اتفاق روی صحنه آمده و با هیکل‌های عضلانی، دقایقی با موسیقی ایرانی می‌رقصند. برخی مدال به گردن دارند، عده‌ای با لباس گرمکن و چند نفر هم با لباس شخصی. ترانه «دوباره عشق» از مرتضی خواننده لس‌آنجلسی نیز پخش می‌شود. مسئولان مسابقات، تماشاگران و نمایندگان سایر کشورها نیز ضمن کف زدن‌های هماهنگ، با رقص قهرمانان ایرانی همراهی می‌کنند.

ناصر پورعلی فرد، رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش‌اندام جمهوری اسلامی ایران درباره رقص نمایندگان ایران پس از پایان مسابقات قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۴ گفت: «فیلمی که منتشر شده هیچ ربطی به فدراسیون و تیم ملی ندارد.»

فیلم منتشر شده که مربوط به هفته گذشته است، شادی فضای آن و اندام تنومند و عضلات در هم پیچیده رقصندگانش مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته است. این فیلم اعضای کادر فنی و نمایندگان ایران را به تصویر می‌کشد. آنها پس از احراز عنوان قهرمانی آسیا در ماکائو، به اتفاق روی صحنه آمده و با هیکل‌های عضلانی، دقایقی با موسیقی ایرانی می‌رقصند.

فدراسیون جهانی WBPF نیز با دوربینی متفاوت، فیلم دیگری را منتشر کرده و نوشته است: «جشن پر شکوهی داشتیم. نگاه کنید به رقاصی بهترین تیم مسابقات، ایران.»

                                 

برخی مدال به گردن دارند، عده‌ای با لباس گرمکن و چند نفر هم با لباس شخصی. ترانه «دوباره عشق» از مرتضی خواننده لس‌آنجلسی نیز پخش می‌شود. مسئولان مسابقات، تماشاگران و نمایندگان سایر کشورها نیز ضمن کف زدن‌های هماهنگ، با رقص قهرمانان ایرانی همراهی می‌کنند.

ناصر پورعلی‌فرد، رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام به خبرگزاری فارس گفته است: «من در مسابقات قهرمانی آسیا که تیر ماه در سریلانکا برگزار شد همراه تیم بودم و چنین موضوعی صحت ندارد. این موضوع را پیگیری کردم البته فیلم را هنوز ندیده‌ام، اما اطمینان دارم که مربوط به تیم ملی نیست.»


ناصر گرجی مربی تیم ایران در مسابقات ماکائو از ابتکارش دفاع می کند:

ما باید شادی مان را نشان می دادیم!

حاشیه های ویدئوی خبرساز به این ختم نمی شود. در این فیلم ورزشکاران ایرانی با هیکل های عضلانی، روی صحنه دقایقی با موسیقی ایرانی می رقصند و می بینید که بعضی از ورزشکاران مدال به گردن دارند، بعضی با لباس گرمکن و چند نفر هم با لباس شخصی روی سن هستند.

این حرکت به قدری غایرقابل پیش بینی بود که حاضران در مراسم هم شوکه می شوند، ورزشکاران ایرانی را تشویق می کنند و البته بعضی از آنها از اتفاقات روی صحنه فیلم می گیرند. فدراسیون جهانی WBPF هم با دوربینی متفاوت، فیلم دیگری را منتشر کرد و نوشت: «جشن پرشکوهی داشتیم. نگاه کنید به رقاصی بهترین تیم مسابقات؛ ایران.»

ناصر گرجی مدیر تیم اعزامی ایران به مسابقات ماکائو با خوشرویی به تمام سوالات ما در ارتباط با انتشار این ویدئو جواب داد. این گفتگو را از دست ندهید.

تصاویر بسیار دیدنی ازمسابقات بدنسازی در اروپا..!


آقای گرجی، شما به عنوان مربی همراه تیم به ماکائو رفته بودید؟

– بله، من مربی تیم بودم.

شما هم روی صحنه بودید؟

– بله.

ایده رقصیدن ورزشکاران ایرانی روی صحنه پیشنهاد چه کسی بود؟

– بگذارید من قصه را کامل توضیح بدهم. این فیلمی که در سایت های خبری منتشر شده، برای میهمانی بعد از مسابقات است که در شب آخر اقامت تیم ها در ماکائوست. با اینکه تیم ما در مسابقات قهرمان شده بود اما بعضی از بچه ها به خاطر حذف در دور مقدماتی اصلا روحیه خوبی نداشتند و حتی نمی خواستند در مراسم اختتامیه شرکت کنند اما یکی دو ساعت مانده به آغاز مراسم من در اتاق تک تک بچه ها را زدم و همه را به خط کردم تا به جشن بیایند.

چه اصراری داشتید که حتما همه بچه ها به میهمانی اختتامیه بیایند؟

– ببینید ما قهرمان شده بودیم. من به عنوان مربی بچه ها همیشه اصرار داشتم وقتی به موفقیتی می رسید، حتما شادی کنید. ما در ایران چندان با شادی و جشن آشنا نیستیم و بارها شده که شاگردانم بعد از قهرمانی به اتاق شان رفته اند تا تنها باشند اما من اصرار داشتم که آن شب بچه ها همه به جشن بیایند. در سال های گذشته که در این مسابقات شرکت می کردیم، همیشه در میهمانی شب آخر مسابقات اعضای تیم ساکت در یکی از میزهای ته سالن می نشستند و بقیه تیم ها جشن می گرفتند اما این بار من یک ایده خاص داشتم.

ایده خاص شما، حرکات موزون روی صحنه بود؟

– ایده من نبود که برویم و برقصیم. به بچه ها گفتم حالا که قهرمان شدیم باید شادی کنیم. بگذارید کمی بیشتر از فضای مراسم میهمانی اختتامیه مسابقات برای شما بگویم تا بیشتر در جریان اتفاقات قرار بگیرید. در میهمانی اختتامیه تمام تیم ها تک تک روی صحنه دعوت می شدند و آهنگ محلی کشور هر یک از تیم های شرکت کننده در سالن پخش می شد. پیش از اینکه ما روی صحنه برویم تک تک تیم ها روی صحنه رفتند و با آهنگ محلی کشورشان رقصیدند. پیش از ما هند و سریلانکا کلا فضای سالن را عوض کردند. در سالن نشسته بودیم که بچه ها با هم قرار گذاشتند وقتی روی صحنه رفتند آنها هم خودی نشان دهند.

تصاویر بسیار دیدنی ازمسابقات بدنسازی در اروپا..!


نمی ترسیدید که این کار شما بازتاب بدی در ایران داشته باشد؟

– نه؛ آن میهمانی کاملا یک میهمانی مردانه بود.بچه ها هم رفتار زشتی نداشتند. فقط شادی کردند.

آنطور که در ویدئو دیده می شود، همه حاضران در سالن هم از رقص ایرانی ورزشکاران هیجان زده شده بودند و با دوربین تلفن همراه شان از صحنه فیلم می گرفتند.

– بله، همه شوکه شده بودند. در سال های گذشته همه خبرنگاران حاضر در مراسم تعجب می کردند که چرا ما به خاطر موفقیت تیم جشن نمی گیریم اما این بار همه از رفتار ما تعجب کردند. اولین کسی که این فیلم را در فیس بوک منتشر کرد یک خبرنگار اهل کره جنوبی بود که در توضیح ویدئو نوشته بود: بله، ایرانی ها هم می توانند شادی کنند.تا پیش از این همه حاضران در مراسم، ایران را با یک تصویر غمگین می شناختند اما حالا آن تصویر عوض شده است.

اگر سال بعد باز هم قهرمان شوید، اینطور می رقصید؟

– نه؛ اینقدر حاشیه درست کردند که پشیمان شدیم.

ولی این ویدئو بازخورد زیادی بین مردم در شبکه های اجتماعی داشت.

– نمی دانم، شاید برای سال بعد یک کار جدید کردیم.

خرید آموزش کامل بدنسازی

پرورش اندام ورزشی است که مانند بوکس، چند سازمان بین‌المللی مختلف دارد. هم فدراسیون IFBB و هم فدراسیون WBPF دارای تشکیلاتی رسمی هستند و رقابت‌های خود را به صورت منظم برگزار می‌کنند.

مسابقات پرورش اندام که در ماکائو برگزار شده، چهل و هشتمین دوره رقابت‌های موسوم به بادی بیلدینگ، فیتنس و فیزیک اسپورتس قهرمانی آسیا بوده و در رده‌های جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان به انجام رسیده. رقابت‌ها در هر دو رده زنان و مردان برگزار شده است.

با وجود اظهار نظر ناصر پورعلی فرد مبنی بر اینکه تیم حاضر در ماکائو ربطی به تیم ملی ندارد، این رقابت‌ها جنبه رسمی داشته و فقط تیم‌های ملی با مجوز فدراسیون‌های متبوع می‌توانستند در آن حضور یابند. ایران نیز مانند سایر کشورهای آسیایی به عنوان تیم ملی در مسابقات حاضر بوده و پرچم ایران در ورزشگاه نصب شده. از طرفی تمام سفرهای برون مرزی ورزشی از ایران، با اخذ مجوز از شورای برون مرزی وزارت ورزش صورت می‌پذیرد.

ناصر گرجی از قهرمانان شاخص پرورش اندام در سال‌های گذشته، به عنوان مربی بدنسازهای ایران را در مسابقات آسیایی ماکائو هدایت می‌کرد.

تصاویر بسیار دیدنی ازمسابقات بدنسازی در اروپا..!

در این مسابقات کامبیز تمسکی هم به عنوان قهرمان دسته ۱۰۰+ کیلوگرم و هم قهرمان قهرمانان آسیا معرفی شد. وحید دهقان در دسته بالاتر از ۱۶۵ سانتی متر بادی کلاسیک صاحب مدال نقره شد. اهدای جوایز این دسته توسط حمزه هوشمند صورت گرفت که از برترین‌های تاریخ این رشته ورزشی در ایران و نایب رییس کنفدراسیون آسیایی این رشته است.

در دسته ۸۰ کیلوگرم ایران با دو نماینده‌ای که داشت به یک عنوان چهارمی و یک مقام پنجمی رسید. ابوالفضل افشار و علی جنیدی به ترتیب چهارم و پنجم شدند. در دسته ۷۵ کیلوگرم سازالی عبدالصمد از مالزی اول شد و غلامرضا ناطقی به عنوان چهارم بسنده کرد.

داود خواجوی تنها نماینده ایران در گروه فیتنس نیز چهارم شد. در گروه سنی جوانان و دسته به اضافه ۷۰ کیلوگرم علی خدادوست گلی به نشان نقره دست یافت. در مسابقات پیشکسوتان نیز ابوالفضل افشار نقره گرفت و محمد صالحی نظام آبادی سوم شد.

سعید صارمی تنها نماینده ایران در ۷۰ کیلوگرم جوانان،  قهرمان آسیا شد. او مدالش را از مصطفی محمد (قهرمان حرفه‌ای پرورش اندام جهان) دریافت کرد.

تصاویر بسیار دیدنی ازمسابقات بدنسازی در اروپا..!

گفتنیست کمتر کسی از مردم از حال و روز باشگاه های بدنسازی بی خبر است. باشگاه هایی که دوپینگ و مواد نیروزا، مصرف مواد مخدر و فساد اخلاقی در آنها بیداد می کند به مدعی شماره یک تربیت پهلوان در جامعه امروز ایران تبدیل شده اند. پهلوانان بادی امروزین این باشگاه ها تفاوت های جدی با نسل های قبلی پهلوانان دارند.

اگر پهلوانان دیروز حافظ ناموس محل و ضعیفان بودند، پهلوانان امروز قرص و آمپول؛ به زورگیران و مروجان ناهنجاری و فساد در شهرها تبدیل شده اند.

در جدیدترین شاهکار این باصطلاح پهلوانان پنبه ای عصر جدید، اعضای تیم ملی ایران پس از قهرمانی در آسیا با وضعیتی اسف بار به رقص و لودگی روی سن مشغول اند تا نشان دهند چه سفیران فرهنگی خوبی برای ملت ایران هستند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *