مجله اینترنتی زیتونی یک شبکه خوشمزه!

عطر تحریک کننده

آیا وجود عطر های تحریک کننده واقعیت دارد؟

هاسپیتل-اپلیکیشن هوشمند مشاوره تلفنی با پزشک

فرض کنیم چنین عطری باشد یا همانگونه که در برخی تبلیغات مجلات و بروشورهای نامعلوم و تلویزیونهای به اصطلاح دوزاری آدامس و نوشیدنی و هر کالای محرکی هم باشد . آیا صرف بودن ما را مجاز به استفاده از آن می کند؟ خیر. جواب را همه می دانیم . خالق خیر و شر ، خوب و بد، زشت و زیبا و نر ماده را آفریده و همو غریزه را در انسان و حیوان نهاده است . اما برای اطفای عطش غریزه هم راهکارهای اصولی و منطقی قرار داده است . از بحث خالق هم که بگذریم قوانین وضع شده توسط انسان هم حریم هایی را برای این نیاز غریزی تعیین می کند . شاید اخلاق و عرف جامعه بهترین منبع برای پاسخ این سوال باشد.

در بحث اخلاق هرگونه تجاوز و تعدی به حریم انسانی ممنوع است . حریم می تواند خانه ، محل کار، حبثیت ، منزلت و یا قلب انسان باشد . شما اگر بدون اجازه وارد منزل شخصی شوید از نظر قانون متجاوزید حال اگر با خدعه و نیرنگ هم وارد شدید بدتر شما علاوه بر تجاوز مرتکب جرم هم شده اید . قلب انسان هم خانه امن اوست . شاید بتوانید با دروغ و نیرنگ وارد شوید که خود جرم بزرگی است اما مطمئن باشید نخواهید ماند!

فرض کنید کسی از طبقه ضعیف و کم در آمد برای به دست آوردن دل معشوقه خود لباس گرانقیمت عاریه ای به تن کند ، ماشینی گرانقیمت با هزار خواهش و منت امانت بگیرد و از کلکسیون عطر دوستی عطری گرانقیمت بزند . آیا این ترفندها از نظر شما مجاز است ؟ بر می گردم به موضوع عطر . بله عطرهای محرک واقعا وجود دارند اما تاثیر آنها در همه یکسان نیست . ممکن است برای فردی کاملا محرک و برای دیگری خنثی باشد فقط تجربه استفاده می تواند پاسخ مخاطب به محرک را بررسی کند . استفاده از چنین عطری هم مجاز است و صدالبته خوب و هم بد است و ناجوانمردانه .

اگر این عطر به عنوان مکملی بر عشق استفاده شود عالی است و اگر برای ارضای تمایل شهوانی صرف باشد . مذموم و ناپسند . غریزه جنسی نیز مانند بسیاری دیگر از غرایز انسانی حاصل ترشح هورمونها و تغییرات بیوشیمیایی جسم است .

چنانچه ماده ای در عطر سبب بروز واکنشی بیوشیمیایی که مراکز لذت را هدف قرار می دهد شود عطر به اصطلاح محرک و در فهم عوام سکسی است . اصولا رایحه محرکی بسیار قوی است . در طبیعت موارد بسیاری می توان یافت . بسیاری از شکارچیان طبیعت برای تعیین قلمرو خود ، حدود قلمرو را با ادرار مشخص می کنند . بوی ادرار و انتشار آن سبب می شود تا شکارچی دیگری وارد این حریم نشود . این نمونه ای است از کاربرد رایحه برای دفع خطر .

در فصل جفتگیری هم پاره ای از حیوانات با ترشح مواد خوشبو توجه نرینه ای را به سمت خود جلب می کنند . این عمل تلاشی است برای بقا با استفاده از رایحه . می بینید عطرها هم می توانند جذاب و فریبنده باشند و هم دافع و دور کننده .

عطرهای محدودی در بازار هستند که با بهره گیری از این مدل جذب و دفع طبیعی خصوصیت جاذب بودن را به شما می افزایند . فراموش نکنید رایحه مدخل ورودی ذهن مخاطب است اما در ادامه سایر فاکتورهای جاذبه هم باید باشند و گرنه به همان سادگی پس زده می شوید .

عوامل بسیاری در تمایل زنان نسبت به مردان دخیل است. به عنوان مثال زنان بیشتر متمایل به مردانیند که عضلاتی قوی و ورزیده داشته و راست قامت و استوار به نظر آیند . این امر بیانگر نوعی نیاز زنانه است که حاصلش یافتن تکیه گاهی قوی برای زندگی است . این ویژگی و معیار مردانه در بیشتر زنان بدون در نظر گرفتن فرهنگ و مرز و بوم و نژاد یکسان است . قدرت در ایجاد یک رابطه ، توانایی در ایجاد لحظات شاد ، توانایی مالی ، وضعیت خانوادگی و عواملی مشابه از دیگر ملاکهای انتخاب زنانه است . مردان هم معیارهایی دارند . ظرافت و لطافت زنانه همراه با دهها فاکتور دیگر توجه مرد را به سمت خود جلب می کند . پاکیزگی ، آراستگی ، روی خوش ، کلام دلنشین و ….

حالا اگر به دنبال رایحه مکمل برای بیان لطیفتر عشق می گردید علاوه بر علایق بویایی مخاطب به دنبال عطری باشید که از Pherazone در ترکیب خود بهره برده باشد . در حالی که کار فرومون یکی از مولکولهای تشکیل دهنده Pherazone  به طور مخفیانه کمک به جذب جنس مخالف است شما نیز باید قادر باشید در محیط های اجتماعی تعامل ایجاد کنید، زیرا همانطور که قبلا ذکر شد حواس های دیگر ما برای تعریف کیفیت در یک فرد و در نهایت جذب شدن به سمت او دخیل است.