مجله اینترنتی زیتونی یک شبکه خوشمزه!

کاندوم را چگونه وارد رابطه جنسی کنیم، روش استفاده صحیح از کاندوم چیست؟

هاسپیتل-اپلیکیشن هوشمند مشاوره تلفنی با پزشک

مردم معمولاً شکایت می کنند و می گویند با آن راحت نیستند، میل جنسیشان را کمتر می کند و صمیمیت رابطه  جنسیشان را هم از بین می برد. خیلی ها هم فکر می کنند اگر همسرشان از آنها بخواهد که از کاندوم استفاده کنند یعنی به آنها اعتماد ندارد. اگر همسر شما هم برای خودداری از استفاده، این بهانه ها را آورد، باید بدانید که تنها نیستید. یکی از اصولی که در رابطه زناشویی بسیار مهم است، استفاده از کاندوم است.

مسئله مهمی  که وجود دارد این است که بعضی از مردان از استفاده از کاندوم خودداری می کنند.اما باید بدانید که استفاده از آن حین رابطه جنسی به طور قابل توجهی احتمال ابتلا به بیماری های مقاربتی را کاهش داده و از بروز بارداری نیز جلوگیری به عمل می آورد. به همین دلیل اگر همسرتان راضی به استفاده نبود، ارزشش را دارد که راهی برای راضی کردن او پیدا کنید.

کاندوم
کاندوم

از قبل برنامه  ریزی کنید

قبل از اینکه از نظر جنسی تحریک شوید، در این رابطه با همسرتان صحبت کنید و درمورد فواید استفاده برای داشتن یک رابطه  جنسی ایمن تر توضیح دهید.

علت عدم راحتی را مشخص کنید

بعضی از مردها نمی توانند هنگام استفاده از کاندوم، نعوظ داشته باشند. خیلی وقت ها علت این مشکل، سایز نامناسب است و خیلی وقت ها  هم این مشکل علت روانی دارد. اگر تغییر سایز مشکلتان را حل نکرد، به پزشک مراجعه کنید.

نگرشتان را در مورد استفاده مشخص کنید

کاندوم
کاندوم

اینکه از همسرتان بخواهید از کاندوم استفاده کند نشانه این نیست که او را دوست ندارید، بلکه نشانه عشق و محبت واقعی است.اصرار به استفاده از آن فقط برای محافظت از خودتان نیست، بلکه اینکار همسرتان را هم مصون می کند.

سایز مناسب تهیه کنید

می توانید انواع مختلف را امتحان کنید تا یکی مناسب خودتان را پیدا کنید البته مشاوره با یک مشاور خوب جنسی هم می تواند کمک کننده باشد.خوشبختانه کاندوم ها شکل ها، سایزها، رنگ ها، طعم ها و بافت های مختلفی دارند و از جنس های مختلف ساخته شده اند، به همین علت احتمال اینکه کاندومی پیدا شود که برای همسرتان راحت باشد و بتواند یک رابطه جنسی لذت بخش داشته باشد بیشتر است.

از کاندوم زنانه استفاده کنید

کاندوم زنانه
کاندوم زنانه

یادتان باشدکه کاندوم فقط مردانه نیست بلکه انواع کاندوم زنانه نیز موجود می باشد، اگر خانمی هستید که نمی توانید شوهرتان را راضی به استفاده از این ابزار پیشگیری کنید، می توانید از کاندوم های زنانه استفاده کنید که البته نباید همزمان با نوع  مردانه استفاده شوند زیرا تماس دو کاندوم با هم می تواند موجب به پارگی آن ها شود.

جریان رابطه جنسی را متوقف نکنید

پیش  از شروع حتماً چند کاندوم کنار دستتان داشته باشید تا درصورت لزوم، نیازی به متوقف کردن جریان رابطه جنسی بخاطر پیدا کردن آن  نباشد.استفاده از کاندوم به این معنی نیست که نمی توانید رابطه  جنسی لذت بخش و مفرح داشته باشید برخی از کاندوم ها به افزایش لذت از رابطه نیز کمک می کنند.

کاندوم
کاندوم