بازی تاج و تخت فصل 7,دانلود بازی تاج و تخت فصل 7,آخرین قسمت بازی تاج و تخت فصل 7

بازی تاج و تخت فصل ۷

با پایان یافتن فصل ششم سریال «بازی تاج و تخت» و رقم خوردن اتفاقاتی بعضا غیرمنتظره و تاثیرگذار، یکی از سخت‌ترین دوران برای طرفداران این سریال ‌آغاز شد؛ دلیل آن هم این است که برای مشاهده رخدادهای آینده «سریال بازی تاج و تخت» با استناد به برنامه روتین پخش این سریال از شبکه اچ‌بی‌او (HBO) حداقل باید ده ماه در انتظار به سر ببرند. اما به نظر می‌رسد این انتظار نسبت به سال‌های قبل کمی بیشتر به طول انجامد، زیرا دیوید بنیاف و دی. بی. وایس در پادکست UFC Unfiltered اعلام کرده‌اند که آغاز فصل هفتم این سریال با تاخیر همراه خواهد بود.

دیوید بنیاف و دی. بی. وایس در خصوص تاخیر بوجود آمده، اعلام کردند که دلیل این امر تفاوت آب‌وهوای این فصل نسبت به فصل‌های گذشته است. در فصل گذشته دیدم که هشدار «ند استارک» سرانجام به حقیقت تبدیل شد و سرانجام «زمستان» رسید، در نتیجه در فصل هفتم محیط‌های آفتابی و گرم کمتری در مقایسه با فصل‌های قبلی مشاهده خواهیم کرد و برف و سرما بخش اعظم محیط‌های سریال را در بر خواهد گرفت. با این حال زمان آغاز پخش هفتمین فصل از سریال Game of Thrones همچنان در هاله‌ای از ابهام وجود دارد و اگر شبکه اچ‌بی‌او رویکرد مشابه فصل ششم را در پیش گیرد، انتظار نمی‌رود که این تاریخ تا سه ماه قبل از آغاز به پخش فصل هفتم «سریال بازی تاج و تخت» به اطلاع عموم برسد.

پیش از این اعلام شده بود که دو فصل پایانی سریال تلویزیونی Game of Thrones کوتاه‌تر خواهند بود و احتمالا این سریال در ۱۳ قسمت به کار خود پایان خواهد داد. همچنین مدتی قبل شبکه اچ‌بی‌او، چهار کارگردان فصل هفتم سریال «بازی تاج و تخت» را اعلام کرد و دیوید بنیاف و دی. بی. وایس جزئیات تازه‌ای از این فصل را ارائه کرده‌اند.

بازی تاج و تخت فصل 7,دانلود بازی تاج و تخت فصل 7,آخرین قسمت بازی تاج و تخت فصل 7
بازی تاج و تخت فصل ۷,بازی تاج و تخت فصل هفتم

تنها چند روز از پخش آخرین قسمت از فصل ششم سریال تحسین‌شده «بازی تاج و تخت» می‌گذرد. فصلی که سرآغازش طوفانی و دو قسمت پایانی‌اش، تجربه‌ای بی‌مانند خلق کرد. طرفداران پروپاقرص سریال «بازی تاج و تخت» از هم اکنون برای شروع فصل هفتم این سریال که با استناد به برنامه روتین شبکه اچ‌بی‌او در بازه زمانی آوریل تا ژوئن ۲۰۱۷ (فروردین تا تیر ۱۳۹۶) پخش خواهد شد، لحظه‌شماری می‌کنند. حال دیوید بنیاف (David Benioff) و دی. بی. وایس  (D.B Weiss)، خالقین سریال Game of Thrones در مصاحبه با وب‌سایت ددلاین جزئیات تازه‌ای از فصل هفتم این سریال ارائه داده‌اند.

مقالات مرتبط

  • نقد سریال Game of Thrones: قسمت نهایی فصل ششم
  • تماشا کنید: کنسول ایکس باکس وان با طرح سریال Game of Thrones
  • پرسش و پاسخ: قسمت نهم فصل ششم Game of Thrones

در ابتدای امر دیوید بنیاف و دی. بی. وایس به این نکته اذعان می‌کنند که «سرسی» یکی از ستون‌های اصلی فصل هفتم خواهد بود. در فصل پنجم مشاهده کردیم که «مگی» در پیش‌بینی آینده «سرسی» به سه اتفاق از زندگی او اشاره می‌کند که اولین آن ازدواج با شاه به جای شاهزاده (ازدواج «سرسی» با رابرت باراتیون به جای ریگار تارگرین) است، دومین پیش‌گویی از این قرار است که «سرسی» دورانی به عنوان ملکه حکومت خواهد کرد اما ملکه‌ای جوان‌تر و زیباتر او را از تخت به زیر خواهد کشید. و اما پیش‌گویی سوم که مرگ هر سه فرزند «سرسی» است. اکنون که هر سه فرزند او دار فانی را وداع گفته‌اند، دو سوم پیش‌گویی »مگی» به حقیقت تبدیل شده است. بر طبق گفته دی. بی. وایس، نتیجه مرگ هر سه فرزند، تغییر در شخصیت و اعمال «سرسی» است. وی در این باره می‌گوید:

قصد ندارم به این سوال با یک جواب کلیشه‌ای پاسخ بدهم. اما بخش اعظمی از فصل بعدی به کندوکاو در سیستم فکری «سرسی» اختصاص خواهد یافت و این سوال پیش می‌آید که او حقیقتا کیست؟

«سرسی» در طول عمرش اعمال وحشتناک بسیاری انجام داده است و پتانسیل بروز دادن خوی ظالمانه را دارد، اما بدون شک عاملی که مانعی بر سر راه تبدیل شدن «سرسی» به چنین شخصی است، عشق و علاقه او نسبت به فرزندانش است. حال هر سه فرزندش با مرگ روبه‌رو شده‌اند و به اعتقاد من، این اتفاق بسیار جالب توجه است.

«سرسی» بدون حضور فرزندانش چگونه انسانی خواهد بود؟ به این سوال در فصل بعد پاسخ داده می‌شود. اگر توضیحات بیشتری در این باره ارائه بدهم، بخش‌های مهمی از فصل هفتم را فاش خواهم کرد.

بسیاری از طرفداران جهان «بازی تاج و تخت»، اعمال و رفتار و در کل شخصیت «سرسی» را با «شاه دیوانه» مقایسه کرده و پیش‌بینی می‌کنند که در فصل هفتم این سریال با شخصیت متفاوتی از «ملکه تازه بر تخت آهنین نشسته» برخورد خواهیم کرد. دیوید بنیاف اعلام می‌کند که فصل هفتم سریال Game of Thrones، با محوریت شخصیت‌های مونث خواهد بود و در عین حال از تبعیض‌های حاکم در بین سریال‌های تلویزیونی نسبت به هنرمندان و شخصیت‌های مونث انتقاد می‌کند:

نقش زنان در جهانی که سریال در آن جریان دارد، نسبت به دنیای امروز ما، بسیار محدود است. سریال «بازی تاج و تخت» براساس فرهنگ قرون وسطی ساخته شده است و بر طبق قواعد این دوران، زنان به عنوان دارایی‌های همسرانشان در نظر گرفته می‌شوند.

در چنین جامعه‌ای زنان در طول عمرشان تنها قادر به انجام فعالیت‌های محدود بودند و فرصت‌های کمی در اختیارشان قرار می‌گرفت. یکی از ویژگی‌های جالب شخصیت‌های دنیایی که جرج آر. آر. مارتین خلق کرده، این است که اکثر شخصیت‌های جالب‌توجه و ترسناک، زن هستند.

موانعی که بین آن‌ها و خواسته‌هایشان قرار دارد بسیار ترسناک‌تر از موانعی هستند که افراد جامعه ما با آن‌ها برخورد می‌کنند. تفکر در مورد چگونگی غلبه بر موانع بر سر راه این دست از شخصیت‌ها و نشان دادن توانایی‌های خود در مقابل مردان، لذت‌بخش و در عین حال باارزش بود.

بازی تاج و تخت فصل 7,قسمت آخر بازی تاج و تخت فصل 7,دانلود بازی تاج و تخت فصل 7,فیلم بازی تاج و تخت فصل 7
بازی تاج و تخت فصل ۷

اگر همچنان در مورد نقش بااهمیت و تاثیرگذار شخصیت‌های مونث در آینده سریال «بازی تاج و تخت» شک دارید، کافی است حوادث فصل ششم را یک بار دیگر مرور کنید:

  • «دانریس» با کشتی، تعداد زیادی نیروی نظامی و سه اژدها به سمت وستروس در حرکت است
  • «یارا گریجوی» در تلاش است که تاج و تحت سرزمین آهن را بدست آورد
  • «سانسا» به مقام سیاسی مهمی منصوب شده است
  • «اولنا تایرل» با «الاریا سند» متحد شده است
  • «سرسی» تخت آهنین را تصاحب کرده است

با این اوصاف فصل هفتم  با فروغ و تاثیر بیش از پیش شخصیت‌های مونث در کنار شخصیت‌های مذکر همراه خواهد بود.

منبع: IGN

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *