مجله اینترنتی زیتونی یک شبکه خوشمزه!

پژو پارس و لیفان 620

پژوپارس یا لیفان ۶۲۰ بخریم؟

هاسپیتل-اپلیکیشن هوشمند مشاوره تلفنی با پزشک

دو خودرویی که تقریبا می‌توان گفت در بازار ایران کم‌اقبال شده‌اند چرا که این روزها به لطف خودروهای چینی تنوع در بازار خودروهای زیر ۴۰ میلیون تومان زیاد شده و قدیمی‌ها باید عرصه را به جدیدترها واگذار کنند.

هر چند به‌طور کامل کنار نمی‌روند. پژو پارس خودرویی است که حجم موتوری برابر با لیفان ۶۲۰ دارد ولی قدرت موتور لیفان ۶۲۰ بالاتر از پارس بوده و تکنولوژی به روزتری دارد. ظاهر هر دو خودرو خوب است و درون کابین نیز طراحی مناسبی دارند. اما کیفیت مواد به کار رفته درون کابین لیفان بهتر از پژو پارس است.

امکانات لیفان نیز در سطح بالاتری از پارس قرار دارد. از نظر شتاب و سرعت نیز باز این ۶۲۰ است که از پارس پیشی می‌گیرد. همچنین در زمینه مصرف سوخت نیز پارس اشتهای بیشتری برای بنزین دارد. اما خدمات پس از فروش بسیار گسترده پارس را نمی‌توان نادیده گرفت و البته بازار دست دوم پارس نیز به مراتب بهتر از لیفان است همچنین قطعات مصرفی آن هم ارزان‌تر و فراوان‌تر است.

پژو پارس و لیفان 620
پژو پارس و لیفان ۶۲۰

هر دو خودرو فضای زیادی درون کابین و برای بار دارند و از این‌رو برای خانواده مناسبند. هر دو خودرو به‌طور جالبی استعداد خوبی برای اسپرت کردن هم دارند و می‌توانند برای جوانان هم جذاب باشند. به‌طور کلی می‌توان هر دو خودرو را مناسب دانست اما اگر شتاب و سرعت بهتر بخواهید لیفان می‌تواند انتخاب خوبی باشد و اگر خدمات پس از فروش گسترده مد نظر شماست پارس را انتخاب کنید.