مجله اینترنتی زیتونی

تسلا مدل 3

بررسی فنی تسلا مدل ۳

هاسپیتل-اپلیکیشن هوشمند مشاوره تلفنی با پزشک

ایلان ماسک کار‌آفرین برحسته و مالک برند تسلا شب گذشته در مراسمی زیبا در شهر آمریکا، رسما از مدل کاملا جدید ۳ که گفته می‌شود قرار است به آلترناتیو سدان‌های بنزینی کادیلاک ای‌تی‌اس، ب.ام.و سیی۳ و مرسدس سی کلاس بدل شود، رونمایی کرد.

این خودرو که از تابستان گذشته میلادی توسط تسلا پیش فروش شده و سازنده آمریکایی ادعا کرده چیزی بالغ بر ۳۵۰ هزار دستگاه سفارش برای این خودرو دریافت کرده، با طولی نزدیک به یک سدان سایز سی کوچک، قادر است نبردی سخت را با بسیاری از بزرگان این رده از بازار رقم بزند.

 

 

تسلا مدل 3
تسلا مدل ۳ماشین های تسلا
مدل پایه این خودرو با توان طی کردن مسافتی ۲۲۰ مایلی (۳۵۰ کیلومتر) آن هم با یک بار شارژ، قادر است تا ۱۳۰ مایل (۲۰۵کیلومتر) در ساعت سرعت بگیرد و در عین حال هیچ گونه آلایندگی نداشته و هیچ نوع سوخت فسیلی اعم از بنزین یا گازوئیل نیز مصرف نکند.
این خودروی ۳۵ هزار دلاری که قادر است در ۵/۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت دست یابد، از ابتدای پاییز ۲۰۱۷ به خریداران تحویل شده و به مرور تریم‌های بالاتر و انواع پیشرفته‌تر آن نیز قرار است راهی بازارهای جهانی از جمله آمریکای شمالی، اروپا و چین شود.

 

در عین حال ایلان ماسک وعده داده یک نمونه پیشرفته‌تر از مدل ۳ را که با پرداخت ۹ هزار دلار اضافه قابل خریداری است به زودی در معرض فروش خواهد گذاشت. این نمونه که از شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر ۵ ثانیه‌ای و نیز برد ۵۰۰ کیلومتری سود می‌برد، قادر است تا ۲۲۵ کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد و با برچسب قیمت ۴۴ هزار دلاری، با بسیاری از محصولات جگوار، بنز، آئودی، کادیلاک و آکورا به رقابت بپردازد. مورد دیگری که درباره مدل ۳ باید بدانیم این است که این سدان الکتریکی کوچک با سیستم چهار چرخ محرک انتخابی یا AWD تولید می‌شود منتهی خریداران آن باید تا ابتدای ۲۰۱۸ برای داشتن این نمونه از تسلا مدل ۳ صبر کنند.

جالب‌ترین بخش تسلا ۳ که قبل از اطلاعات چندانی درباره‌اش نداشتیم فضای داخلی مدل۳ است که بسیار مینی‌مالیستی و در عین حال کاربردی بوده و از مدل اس بسیار پیشرفته‌تر به نظر می رسد به طوری که داشبورد تنها از یک فریم اصلی با رویه‌ای چوبی در بالا، فرمانی جدید و نیز یک مانیتور بزرگ ۱۵ اینچی شکل گرفته و به شدت ارگونومیک است.

به مدد سیستم هد آپ دسپلی هیچ نوع نشانگر آنالوگی در این خودرو در پشت فرمان یافت نیم شود و ما تنها از طریق صفحه لمسی مرکزی یا نمایشگر هد آپ بالای داشبورد که پشت فرمان جا خوش کرده اطلاعات مسیر، خودرو و موتور را دریافت خواهیم کرد. سیستم تهویه مطبوع دو منطقه‌ای اتوماتیک، کی‌لس‌استارتر، سیستم فعالسازی صوتی خودرو، دوربین دید عقب، هشت ایربگ و انبوهی از امکانات رفاهی و ایمنی از جمله دیگر مواردی است که در مورد این خودروی جدید لازم است بدانید.