مجله اینترنتی زیتونی

میلیونرها

۲۱ دانستنی درباره‌ میلیونرها که حتما باید بدانید

هاسپیتل-اپلیکیشن هوشمند مشاوره تلفنی با پزشک

اگر کسی هم هست که از پول و میلیونرشدن خوشش نیاید؟ اما مشکل اینجاست که ما همیشه فکر می­کنیم باید پولدار به­ دنیا آمد و نمی­‌توان میلیونر شد! به­‌خاطر همین هم به شما پیشنهاد می­کنیم با دانستنی­‌های امروز با ما همراه باشید؛ چرا که احتمالاً نظرتان عوض خواهد شد!

 

 

میلیونرها
میلیونرها

دانستنی درباره‌ی میلیونرها که حتما باید بدانید:

۱.حدود ۷­% از خانوارها در آمریکا میلیونر هستند. طبق مطالعه‌­ای که در سال ۲۰۱۰ انجام شد، میلیونر­ها ۴۰­% از مالیات ایالات­ متحده را پرداخت می­کنند.

۲. طبق گفته‌­ی کتاب The milliner next door تنها ۲۰­% از میلیونرها شرکت­شان را به ارث برده­‌اند و ۸۰­% دیگر خودشان ثروتشان را به‌­دست آورده‌­اند.

۳. ماشین موردعلاقه­‌ی میلیونرها به­‌ترتیب فورد، کادیلاک و لینکلن است. بسیاری از میلیونرها از خرید ماشین­های خیلی گران ­قیمت اجتناب می­کنند چراکه خرید ماشین سرمایه­‌گذاری‌­ کم ­بازده است!

۴. فقط ۲۰­% از میلیونرها بازنشسته شده­‌اند و حدود ۸۰­% آنها هنوز سرکار می­روند.

۵. فقط ۱۷­% از میلیونرها یا همسرهایشان به مدارس خصوصی و غیردولتی رفته‌­اند اما ۵۵­% از فرزندان همان­ ها به مدارس خصوصی رفته یا می­روند.

۶. این موضوع اغلب موجب شگفتی مردم می­شود که میلیونرها هم ورشکسته می­شوند؛ اما باید گفت که میلیونرها به ­طور متوسط ۳/۵ دفعه ورشکسته می­شوند.

۷. کسانی­که نژاد روسی دارند اکثریت جمعیت میلیونرهای آمریکا را تشکیل می­دهند. نژادهای اسکاتلندی، مجارستانی و انگلیسی به ­ترتیب در رتبه­‌ی دوم، سوم و چهارم قرار دارند.

۸. نیمی از میلیونرها خوداشتغالی داشته یا صاحب کسب­ و کاری می­‌باشند. حدود ۸۰­% از میلیونرها فارغ تحصیل دانشگاه هستند. فقط ۱۸­% از میلیونرها مدرک کارشناسی ­ارشد دارند. ۸ درصد آنها مدرک حقوق، ۶ درصد مدرک پزشکی و ۶ درصد هم دکتری دارند.

۹. کشیدن روزانه سه مرتبه سیگار در طول ۴۴ سال هزینه‌­ی قابل توجهی دارد. اگر شخصی آن هزینه را سرمایه ­گذاری کند می­تواند به درآمدی حدود ۲ میلیون دلار دست پیدا کند. محققین اعلام کرده‌­اند که ارزش مقدار کمی پول در طول زمان می­تواند بسیار چشم­ گیر باشد.

۱۰. برخلاف باورعموم، بسیاری از میلیونرها در خانه‌­ها و محله­‌های لوکس و گران­ قیمت زندگی نمی­‌کنند.

۱۱. به کسی ­که ارزش خالص سرمایه او ۵ میلیون دلار است پنتامیلیونر، به کسی­ که ارزش خالص او ۱۰ میلیون دلار است دکامیلیونر و به کسی­ که ارزش خالص او ۱۰۰ میلیون دلار است هکتامیلیونر می­‌گویند.

۱۲. Carlo Slim Helu میلیونری مکزیکی است که دارایی‌­ای بالغ بر ۶۹ میلیارد دلار دارد. او اولین مرد ثروتمند دنیا از یک ملت درحال ­توسعه است. درآمد روزانه­‌ی او ۳۰ میلیون دلار است.

۱۳. ۴ نفر از جوان­ترین میلیونرهای دنیا به فیسبوک ربط دارند (مارک زاکربرگ، سین پارکر، ادوارد سورین و راستین مسکورتینز)

۱۴. بیل گیتس میلیاردر اعلام کرده­‌است که ثروت خود را که حدود ۶۱ میلیارد دلار تخمین زده ­شده‌­است به خیریه اهدا کرده و حدود ۱۰ میلیون دلار برای هریک از فرزندانش به ارث خواهد گذاشت.

۱۵. بیشترین افزایش تعداد میلیونرها در سال گذشته در هند (۲۱­%)، چین (۱۶­%) و سنگاپور (۱۴­%) بوده است.

۱۶. در سال ۲۰۰۸ حدود ۱۰ میلیون نفر در سراسر دنیا میلیونر تلقی می‌­شدند.

۱۷. ۱ نفر از هر ۵ نفر در سنگاپور میلیونر است و این کشور حدود ۱۸۸۰۰۰میلیونر دارد.

۱۸. نخستین زن آفریقایی – آمریکایی که وارد لیست میلیاردهای زن شد، اپرا وینفری است که ثروتش حدود ۲٫۷ میلیارد دلار است.

۱۹. اصطلاح “میلیونر” اولین بار توسط Steven Fentimen در سال ۱۷۱۹ و در فرانسه استفاده شد. اولین­ باری که این اصطلاح جایی چاپ شد در سال ۱۸۴۳ و بر روی آگهی فوت یک تولید­کننده تنباکو بود.

۲۰. به­ طور متوسط، میلیونرها ۶۱ ساله بوده و دارایی به ارزش ۵/۳ میلیون دلار دارند.

۲۱. حدود ۱۲۲۶ میلیارد در سراسر دنیا وجود دارد که ۵/۸ درصد از این مقدار را زنان تشکیل می­دهند.