مجله اینترنتی زیتونی یک شبکه خوشمزه!

ملانیا ترامپ و میشل اوباما

مقایسه استایل «ملانیا ترامپ» و «میشل اوباما»

هاسپیتل-اپلیکیشن هوشمند مشاوره تلفنی با پزشک

 ملانیا ترامپ و میشل اوباما بانوهای اول آمریکا هستند که از حرف ها و رفتارهایشان گرفته تا لباسی که به تن می کنند، زیر ذره بین اند. اخیرا لباس های لاکچری که ملانیا ترامپ به تن می کند جنجال آفریده و نقدهای منفی زیادی به او شده است. منتقدان حتی بارها شیوه لباس پوشیدن او را با میشل اوباما مقایسه کرده اند.

از این رو ما نیز بر آن شدیم تا در این مطلب پوشش این دو زن قدرتمند جهان را با هم مقایسه کنیم تا بدانیم که ملانیا ترامپ واقعا در لباس پوشیدن افراط می کند یا که این نقدها شایعاتی بیش نیست.

در ادامه چند نوع پوشش ملانیا ترامپ و میشل اوباما را که در موقعیت هایی مشابه قرار داشته اند، با هم مقایسه کرده ایم.

کنوانسیون های سیاسی

ملانیا ترامپ و میشل اوباما
ملانیا ترامپ و میشل اوباما

ملانیا ترامپ

ملانیا ترامپ در کنوانسیون ملی جمهوری خواه لباسی از برند «Roksanda» با قیمت ۲۱۹۰ دلار و کفش های «Christian Louboutin» به قیمت ۶۷۵ دلار به تن داشت. لباس او درست ۱ ساعت پس از سخنرانی اش با قیمتی بسیار بالا به فروش رسید.

میشل اوباما

لباسی که میشل اوباما در همین مراسم به تن داشت شامل پیراهنی از برند Christian Siriano به قیمت ۹۹۵ دلار و کفشی به قیمت ۶۷۵ دلار از برند « Jimmy Choo» بود.


ملاقات با رهبران خارجی

ملانیا ترامپ

ملانیا ترامپ در ملاقات با سران گروه هفت، لباسی گران قیمت از برند «دولچه و گابانا» به تن کرد که تیتر بسیاری از روزنامه ها شد. این لباس جنجال برانگیز ارزش ۵۱۵۰۰ دلاری دارد.

بر اساس آمارها متوسط درآمد هر خانواده آمریکایی در سال ۲۰۱۵ اندکی بیش از ۵۵ هزار و ۷۰۰ دلار آمریکاست و کت رنگی بانوی اول آمریکا تنها ۴ هزار دلار ارزان تر از درآمد متوسط یک سال خانواده های آمریکایی است. علاوه بر آن، کیف دستی او نیز از همان برند بود که ۱۶۳۰ دلار می ارزید.

این اولین باری نیست که ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا لباسی از برند دولچه و گابانا به تن می کند. حتی طراح لباس او نیز از ترامپ حمایت کرده و عکس هایی از او را با آن کت مجلل، در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است.

مقایسه استایل «ملانیا ترامپ» و «میشل اوباما»

میشل اوباما

میشل اوباما نیز در همان مراسم با لباسی که به تن کرد، تیتر بسیاری از روزنامه ها و مجلات شد اما نه به خاطر مجلل بودن لباسش، بلکه تنها برای سادگی آن. لباس او از برند « J. Crew» انتخاب شده بود که قیمتی حدود ۴۷۴ دلار داشت. در واقع کت او ۲۹۸ دلار، تاپ ۱۸ دلار و دامن اش ۱۵۸ دلار می ارزید.


موسسات خیره

مقایسه استایل «ملانیا ترامپ» و «میشل اوباما»

ملانیا ترامپ

گزارشات حاکی از آن است که صندل های «Rene Caovilla» که ملانیا ترامپ در مراسم موسسات خیریه به پا کرده بود، به تنهایی ۱۱۵۰ دلار می ارزید. شلوار و پیراهن او نیز ۲۲۵ دلار قیمت داشت که برای یک مراسم ساده بسیار گران قیمت و لاکچری بود.

میشل اوباما

کفش های اسپورتی که میشل اوباما در مراسم خیره به پا کرده بود، از برند « Lanvin» و ارزشی حدود ۵۴۰ دلار داشت. او کتی « J. Crew» به قیمت ۱۸۸ دلار را نیز با آن ست کرده بود که در نهایت سادگی می درخشید.


کاخ سفید

مقایسه استایل «ملانیا ترامپ» و «میشل اوباما»

ملانیا ترامپ

زمانی که ملانیا ترامپ به همراه همسرش به طور رسمی وارد کاخ سفید شدند، ملانیا لباسی گران قیمت به تن داشت. او شلوارش را ۵۷۵ دلار، کفش اش را از برند «Manolo Blahnik» ۵۹۵ دلار و بلوز «دولچه و گابانا» اش را ۱۰۰ دلار خریده بود. اما این تمام ماجرا نبود، بلکه او ظاهر خود را با کیفی از برند «هرمس» و به قیمت ۱۳۰۰۰ دلار تکمیل کرد.

میشل اوباما

میشل اوباما به برند «J. Crew» علاقه زیادی دارد به طوری که چه در تابستان و چه در زمستان اکثر لباس های خود را از این برند خریداری می کند. لباسی که او در محوطه کاخ سفید به تن کرده نیز از همین برند می باشد که به ارزش ۲۲۸ دلار ژاکت و ۲۹٫۵ دلار تی شرت است.


سفر

مقایسه استایل «ملانیا ترامپ» و «میشل اوباما»

ملانیا ترامپ

ملانیا یه تازگی ثابت کرده که تنها میشل اوباما طرفدار برند «J. Crew» نیست، بلکه خود او نیز لباس هایی از این برند را به مراتب به تن می کند. به عنوان مثال بلوزی که او در یکی از سفرهای خود به تن کرده، از این برند و به ارزش ۷۵ دلار است. او بلوز خود را با یک شلوار صورتی به قیمت ۲۲۸ دلار ست کرده است.

میشل اوباما

عکس های گرفته شده از میشل اوباما در طول تعطیلات سال ۲۰۰۹، نشان می دهد که او چقدر سادگی را به تجمل ترجیح می دهد که البته او بعدها با دیدن این عکس اش اعتراف کرد که از لباسی که به تن کرده بود، پشیمان است و باید کمی بیشتر به آن اهمیت می داد.


کنگره آمریکا

مقایسه استایل «ملانیا ترامپ» و «میشل اوباما»

ملانیا ترامپ

کتی که ملانیا ترامپ برای شرکت در کنگره آمریکا به تن کرده « Michael Kors» و ۵۰۰۰ دلار و دامن اش ۴۶۰۰۰ دلار است که روی هم به ۹۶۰۰ دلار می رسد.

میشل اوباما

میشل اوباما در کنگره ۲۰۱۵ کتی از برند « Michael Kors» به تن کرد که ۱۵۹۵ دلار می ارزد. این کت نیز پس از اتمام مراسم به قیمتی بالا فروخته شد.

هم ملانیا ترامپ و هم میشل اوباما استطاعت مالی کافی را برای خریدن گران ترین لباس ها دارند اما آنچه اهمیت دارد سیاست آنها در شیوه لباس پوشیدن است. میشل اوباما نخستین بانوی اول آمریکایی- آفریقایی در عین زیبایی و شیک بودن، سادگی را ترجیح می دهد اما ملانیا ترامپ لباس های لوکس تر را می پسندد و معتقد است که روی مردم تاثیر بیشتری خواهد گذاشت.