مجله اینترنتی زیتونی یک شبکه خوشمزه!

ماشین روحانی

امن‌ترین خودروی جهان لیموزین تشریفاتی رییس‌جمهور ایران شد

هاسپیتل-اپلیکیشن هوشمند مشاوره تلفنی با پزشک

مرسدس بنز اس۶۰۰ آرمور پولمان مدل ۲۰۱۲ که روز گذشته در آستانه قزاقستان در مراسم استقبال از دکتر حسن روحانی رییس‌جمهور ایران دیده شد ، یک نمونه بسیار پیشرفته و گران‌قیمت برای محافظت اشخاص سیاسی، امنیتی و اقتصادی است که با کد آرمور یا ضد گلوله ، معمولا مورد استفاده دولت‌ها و مقامات سیاسی قرار می‌گیرد. این خودرو دقیقا ۸۰ سال است که کار خطیر عبور و مرور اشخاص بسیار مهم و برحسته جهان از آنگلا مرکل، ملک فهد، معمر قذافی و روسای سازمان ملل تا امپراتور هیروهیتو و محمدرضا پهلوی شاهان مخلوع ژاپن و ایران را بر عهده دارد
ماشین روحانی
ماشین روحانی

روز گذشته تصویری از دکتر روحانی منتشر شد که سر و صدای بسیاری به پا کرد. این تصویر مربوط به خودروی حامل رییس جمهوری اسلامی ایران در آستانه قزاقستان بود که از گونه سفارشی پولمان آرمور بوده و سطح ایمنی بسیار بالایی دارد. با این خودرو می‌توان از دل تله‌های انتحاری داعش و شهرهای جنگ زده جان سالم به در برد و حتی حملات تروریستی را نیز خنثی کرد گرچه قیمت ۵۰۰ هزار تا ۴/۱ میلیون دلاری آن واقعا گران است و کار خریدش را به شدت سخت می‌کند.

به گزارش هفت صبح، مرسدس بنز اس۶۰۰ آرمور پولمان مدل ۲۰۱۲ که روز گذشته در آستانه قزاقستان در مراسم استقبال از دکتر حسن روحانی رییس‌جمهور ایران دیده شد ، یک نمونه بسیار پیشرفته و گران‌قیمت برای محافظت اشخاص سیاسی، امنیتی و اقتصادی است که با کد آرمور یا ضد گلوله ، معمولا مورد استفاده دولت‌ها و مقامات سیاسی قرار می‌گیرد. این خودرو دقیقا ۸۰ سال است که کار خطیر عبور و مرور اشخاص بسیار مهم و برحسته جهان از آنگلا مرکل، ملک فهد، معمر قذافی و روسای سازمان ملل تا امپراتور هیروهیتو ومحمدرضا پهلوی شاهان مخلوع ژاپن و ایران را بر عهده داشته و با توجه به محبوبیت تقریبا رقیب مستقیمی ندارد. در عین حال آمریکا تنها کشوری است که برای مقابله مستقیم با اس۶۰۰ پولمان آرمور محصولی مثل کادیلاک یک (one) تولید می‌کند که تنها یک تا سه عدد از آن ساخته شده و مخصوص رییس‌جمهور آمریکا دونالد ترامپ است.
بنز ضد گلوله روحانی در قزاقستان

اما درباره “اس۶۰۰ آرمور گارد پولمان” گفتنی ها بسیار است. این خودرو با طول دقیق بدنه ۶٫۳۵ متر و فاصله بین دو محور ۴/۵۵متر، حدود ۱٫۱۴ متر از نمونه‌های عادی اس۶۰۰ لانگ کشیده‌تر بوده و با سه ردیف صندلی، از آخرین تجهیزات رفاهی، ارتباطی، ایمنی و امنیتی شرکت مرسدس بنز سود می‌برد. دو ردیف عقب روبروی هم چیده شده و گنجایش ۴ نفر را دارد. ردیف جلو نیز به وسیله یک لایه از صندلی‌های عقب جدا شده و راننده تنها از طریق یک میکروفون با سرنشینان عقب در تماس است و درخواست‌های آنان را انجام می‌دهد. برای آنکه تمام اصول حفاظتی در این خودرو به خوبی رعایت شود، این موضوع از انجا حائز اهمیت است که مرسدس بنز اعلام کرده این خودرو قادر است در صورت غرق شدن، تا ۴۸ ساعت سرنشینانش را از خطر مرگ نجات دهد، در برابر نارنجک‌های ۴۰ تیکه کاملا مقاوم است، استحکام خود را نسبت به اسلحه قدرتمند آر.پی.جی به میزان بالایی نگه داشته و بدنه‌ آن با ضخامت بالایی که دارد، می‌تواند در برابر گلوله‌های کالیبر بالا به خوبی تاب بیاورد. اس۶۰۰ آرمور پولمان که یک موتور ۵٫۵ لیتری ۱۲ سیلندر کار نیرودهی به بدنه سنگین آن را برعهده دارد ۵۱۰ اسب بخار قدرت داشته و با ۸۰۰نیوتن‌متر گشتاور، از رینگ‌ و لاستیک‌های ضد گلوله ران‌فلت ۲۱ اینچی استفاده کرده و تا ۲۲۰ کیلومتر در ساعت نیز سرعت می‌گیرد.

بنز ضد گلوله روحانی در قزاقستان

این خودرو حد انتهایی یک محصول مجلل و ایمن برای پادشاهان، امرا، روسای جمهور و شخصیت‌های جهانی است که هرگونه شخصی سازی فضای داخلی آن ممکن بوده و از یخچال و تلویزیون تا جواهرکاری بخش‌های مختلف اتاق را شامل می‌شود. در چنین شرایطی هیچ‌گاه دشمنان شما قادر نخواهند بود صدمه‌ای به شما وارد کرده و سرنشینان خودرو را قربانی خود نمایند.