عکس باران کوثری

حضور باران کوثری حاشیه‌ساز شد

در روزهای اخیر پخش‌کننده فیلم «شنل» از شرایط خاص صدا و سیما برای پخش تیزر این فیلم سخن به میان آورد و موضوع مشکلات انحصار شبکه‌های تلویزیون در کشورمان و نبود کانال‌های خصوصی را دوباره سر زبان‌ها انداخت؛ شرایطی که نه‌ فقط تهیه‌کنندگان سریال‌ها و برنامه‌های تلویزیونی را شامل می‌شود، بلکه کارگردان‌های مستقل سینما را نیز تهدید می‌کند. در صدا و سیما اعمال نظر سلیقه‌ای به پخش فیلم‌ها و سریال‌ها خلاصه نمی‌شود و در برخی مواقع دامن آگهی‌های تجاری و فرهنگی تولیدات داخلی را نیز می‌گیرد.

 

نتیجه برخوردهای سلیقه‌ای که با نوعی گزینش افزون بر معیارهای جاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توام است موجب شده در سال‌های اخیر تعدادی از فیلم‌های سینمایی از پخش تیزرهای خود در رسانه‌ ملی محروم شوند و از آنجا که امکان تبلیغ‌های دیگر برایشان با محدودیت همراه بوده بخشی از درآمد احتمالی خود را از دست می‌دهند. در اقدامی جدید مسوولان صدا و سیما پا را از این فراتر گذاشته و در شکل و نوع تیزر نیز مداخله می‌کنند؛ ماجرایی که به تازگی برای فیلم «شنل» با بازی باران کوثری به وقوع پیوسته و گلایه‌های پخش‌کننده این فیلم را در پی داشته است.
سعید خانی در این زمینه به «ایسنا» گفت: اتفاق عجیبی که افتاده، این است که بعد از اخذ مجوز برای تیزرهای تلویزیونی «شَنل» دوباره با ما تماس گرفتند و تاکید کردند خانم باران کوثری در تیزرهای این فیلم فقط باید یک پلان حضور داشته باشند و این یک سانسور جدید است. وی ادامه داد: آنها نگفتند کلا در تیزر نباشد بلکه تاکید داشتند فقط یک پلان در تیزرها باشد؛ این در حالی است که بازیگر اصلی‌«شنل» باران کوثری است و در تمامی پلان‌ها حضور دارد بنابراین ساخت تیزر برای این فیلم با این شرایط، کار سختی است و طبیعتا از جذابیت‌های آن تیزر کاسته می‌شود.

 

سعید خانی در پاسخ به اینکه «آیا تیزر فیلم این روزها از تلویزیون پخش می‌شود؟» گفت: به هر حال با توجه به اینکه تبلیغات محیطی فیلم‌های مستقل کم است، ما مجبور شدیم تیزری را به خواست آنها بسازیم چون اگر بخواهیم تلویزیون را هم از دست بدهیم دیگر محلی برای تبلیغات فیلم نداریم. اما به هر حال تیزر نمایش داده شده از «شنل»‌ در تلویزیون تاثیرگذاری همیشگی‌اش را ندارد.
وی با بیان اینکه فیلم «شنل» تاکنون ۵۵ میلیون فروش داشته است، اظهار امیدواری کرد: با آغاز تبلیغات این فیلم در فضای مجازی از هفته آینده، فروش آن بیشتر شود.فیلم سینمایی «شنل» به کارگردانی حسین کندری و تهیه‌کنندگی علیرضا شجاع‌نوری است. فیلمنامه «شنل» نوشته حمیدرضا بابابیگی تراژدی تنهایی انسان‌هاست که در بستر شهری کوچک به مثابه دهکده جهانی روایت می‌شود.باران کوثری، رضا بهبودی، بهار کاتوزی، مهدی حسینی‌نیا، رضا احمدی، مسعود فروتن، فهیمه رحیم‌نیا و بابک انصاری ترکیب بازیگران فیلم را تشکیل می‌دهند.